Де недорого придбати якісний дуб-кругляк в України


Придбати якісний дуб-кругляк сьогодні стало набагато легше. Зі стартом публічних торгів на електронних майданчиках системи Прозорро у приватних осіб та підприємств України з’явилася можливість купувати напряму без посередників сировину у найбільших лісгоспів Україні на чесних, прозорих умовах. Ознайомитись з переліком цін, лотами та отримати додаткову інформацію можна за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-kupt-dub-kruglyak-v-ivano-frankivsku-na-prozorrosale/.

Чому купівля-продаж української деревини переходить на майданчики системи Prozorro

Вітчизняний ринок деревини до недавнього часу був досить проблемний. Окрім значних об’ємів торгівлі деревиною, вирубаною нелегально, Україна зіткнулась с багатьма іншими проблемами:

  • реалізації сировини за заниженими цінами;
  • продаж без авансування та прямих договорів;
  • продаж без конкурсів;
  • продаж за додатковими угодами понад обсяги, визначені договорами.

Окрім вищезазначених ризиків, неможливо не констатувати безліч випадків корупції та зловживань. Значна частина ринку й досі знаходиться в тіні. Це створює умови, коли продавець й покупець не є захищеними. Перехід до публічних аукціонів дає надію, що ця проблема уже скоро буде вирішена.

Яку деревину можна придбати на майданчиках Prozorro

Діюче законодавство зобов’язує крупні лісові господарства продавати свою продукцію через публічні аукціони Прозорро. Це зручно, тому що операції проводяться через прості, зрозумілі та чесні схеми. Мова йде про підприємства, щорічний дохід яких перевищує 10 млн гривень.

Обов’язково треба проводити угоди через електронні майданчики Prozorro, якщо сума лоту перевищує 200 тисяч гривень, або об’єм 150 кубічних метрів. Угоди с меншими сумами та об’ємом також можуть проводитись через публічні аукціони за спрощеною схемою.

Взяти участь в публічному аукціоні може фізична або юридична особа. Для цього потрібно лише зареєструватися на акредитованому майданчику та розмістити лот або подати заявку на його купівлю. Але варто знати, що публічні торги проводяться прозоро. А значить треба підготувати всю необхідну документацію. Його рекомендуються підготувати заздалегідь. На майданчиках розміщуються лоти продавців з усієї України, що дає змогу придбати сировину на вигідних умовах.